Blog

סתיו ישראלי

עונת הסתיו היא העונה המועדפת עלי, הקרירות שמתחילה להיכנס, טיפות הגשם הראשונות, המאבק בין השמש לעננים, חוץ מההתלבטות היומית מה להלביש לילדים, עונה חלומית!!

שבוע שעבר פשוט החלטתי שאני חייבת לתעד את החלום הזה, את עלי השלכת מרהיבי הצבעים, את האוירה הסתוית שעוד רגע נגמרת ואת בגדי החורף החדשים שעוד מעט כבר לא יהיו כאלה….

שאלתי כמה יודעי דבר וכולם הצביעו פה אחד על המקום המושלם ביותר בארץ לצילומי שלכת "עין חמד" והוא אפילו רק 12 דקות מהבית.

אז ארזתי את הציוד את עצמי ואת הבנות ויצאנו לדרך….

עין חמד נמצא ממש מרחק נגיעה מירושלים, והיא פינת טבע קסומה ומושלמת בתוך האזור העירוני,

המקום מלא בעלי שלכת צבעוניים ממש כמו באירופה, גשרים על נחלי מים מבנה עתיק ויופי בראשיתי קסום!

ואין מה לאמר זה היה פשוט משתלם, הבנות נהנו מכל רגע, רצו במרחבים הפתוחים, אפילו טיפסו על עצים והעיפו עלי שלכת לכל עבר.

ובאותה הזדמנות גם בחרנו לצלם את צילומי היום הולדת של הבת שלי הנהדרת..

והתמונות כאן לעיונכם…. :}

צילומי ניו בורן, פספוס או פיספוס?

הערב התקשרה אלי לקוחה , היא חודש וחצי אחרי לידה ומאוד רוצה לצלם את התינוקת שלה, באמת הייתה לה חווית לידה קשה והתינוקת אפילו הייתה שבוע בפגיה, חודש האימא הייתה שקועה בעצמה ובתינוקת, וניסתה להתאושש וכך קרה שזה פשוט ברח לה מהראש, היה לי כל כך קשה לאמר לה שלצערי כבר אי אפשר לצלם לה את התינוקת המתוקה שלה, לצלם תינוק מעבר לגיל שבועיים (גג 3 שבועות במקרים של תינוקות רגועים במיוחד) זה דבר קשה עד בלי אפשרי! לאמר לכם שאף פעם לא ניסיתי?, ניסיתי, ולפעמים אפילו קצת הצלחתי אבל בד"כ אני וההורים יצאנו במפח נפש. אז נכון שכל כך קשה לנו לקום שבוע אחרי הלידה לתאם עם הצלמת ולצאת, ולכן אני ממליצה לקבוע צילומים לפני הלידה, שיש עוד רוגע, בוחרות את סגנון הצילום והאלבום שאתן רוצות. ואז אחרי הלידה אתן רק מעדכנות שילדתן. ואם ממש קשה לבוא אפשר לשלוח אחות/גיסה/סבתא עם בקבוק ולנוח בבית. בכל מקרה הסטודיו אצלי מפנק ונותן לכן שעות מנוחה אמיתית.  מסקנה שהגעתי אליה אחרי הסיפור הזה: אם אנחנו לא מצלמים את התינוק כשהוא פספוס- זה פיספוס ענק!!

צילומי ניו בורן-איך זה עובד?

צילומי ניו בורן מתחילים בתכנון מראש, עוד לפני שאתם באים לצילומים אנחנו מסכמים במייל/וואצאפ את סגנון התמונות והאלבום שאתם רוצים. וככה לא מתבזבז זמן על חשבון הצילומים, הכל כבר מוכן ומאורגן לבואכם. כאשר מגיעים לצילומים יש להגיע מצוידים באוכל לתינוק (במידה ולא יונק או כשהאימא לא מגיעה) שמיכה, טיטולים ומגבונים, חיתול בד ובגד להחלפה, שאר העיטופים והבגדים אני מביאה, כמובן שאם יש לכם בגד מיוחד, שמיכה מיוחדת תכשיט מיוחד שמישהו נתן לכם ואתם רוצים שהתינוק יצטלם איתו אתם מוזמנים כמובן להביא. "הטקס" מתחיל בהרדמת התינוק, האווירה בסטודיו מרדימה.. [אתם מוזמנים גם לתפוס תנומה, כבר היו אצלי הורים [בעיקר אבות..] שנרדמו] תאורה מעוממת ומחוממת ומוזיקה מיוחדת שמדמה את קולות הרחם.. שמרדימה תינוקות, וכך התינוק נרדם לו.. אחרי שהוא רגוע וישן אני "מעצבת" אותו, עוטפת אותו בעיטוף מקצועי, ובונה את הקונספקט לצילום [רקע תאורה ואביזרים מתאימים], אל תדאגו גם בתמונות ה"עוצרות נשימה" של תינוק על מדף.. או על שרפרף זה לא באמת, זה רק זווית צילום או פוטו שופ, לרגע התינוק לא נמצא לבד.. מקסימום האמא מניחה יד לתפוס את הראש [ואח"כ אני מורידה את זה בפוטושפ] כי בטיחות מעל הכול.. אז לא נותר לכם אלא להזמין חבילה [עדיף עוד לפני הלידה ויש גם מתנה שווה..] לקבוע תאריך ולבוא!!

חויית צילום להורים

אז אמנם אתם באים לצלם את הנסיך/ה, נשמע לכם בטח שזה סיפור מתיש וארוך, אז זהו שלא בשבילכם, בשבילכם זה זמן מרגוע ומנוחה, בסטודיו שלי מחכה לכם ספה מפנקת, שתיה חמה/קרה, עוגה, חומרי קריאה ומוזיקת רקע מרגיעה. וה הזמן שלכם לנוח אחרי מירוץ הלילות האחרונים ויש כאלו שאפילו נרדמים 🙂

התמונות להמחשה בלבד